Názor se má ve svobodné zemi vyvracet názorem nikoliv pendrekem jako za komunismu Doporučený

A je to tady, domovní prohlídky, zatýkání, vazby a to jen za to, že někdo má jiný názor než současná elita. Procesy na politickou objednávku vedené za účelem zastrašení představitelů stran a jejich sympatizantů a voličů. Ano, to vše se děje v naší zemi po 25 letech od pádu diktatury. Rostoucí obliba a síla Národní demokracie, která jako jediná po mnoha letech dokázala zaplnit Staroměstské náměstí - podrobně jsem o tom psali v článku ZAPLNĚNÉ PROTESTUJÍCÍ STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ JAKO NA AKCÍCH OF JE VÁŽNÝM MEMENTEM PRO VLÁDU - vedla k zatčení jejího vůdce Adama B. Bartoše. Nejde o to, zda sympatizuji s tou či onou stranou či jejím vůdcem, ale obecně by se to dít nemělo. Těchto metod jsme si užili za padesát let komunismu dost, o protektorátu nemluvě. Svoboda a zejména svoboda slova je tou nejcennější věcí v životě, věcí za níž jsme bojovali v roce 1989 a nikdo by za projevy, povolené pokojné demonstrace ani za články neměl být šikanován. Od toho je přece ve svobodné demokratické zemi možnost polemiky a utlučení takového mluvku svými lepšími argumenty. Názor se má vyvracet názorem, nikoliv pendrekem.

Jak je z našich médií známo byl předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš obviněn ze tří ze tří trestných činů - hanobení rasy, národa a přesvědčení a  popírání genocidia. Policie po podrobné domovní prohlídce původně požadovala vazbu, ale nakonec ji vyměnila za příslib, že nebudu v „trestné činnosti“ pokračovat a bude na soud nad ním čekat na svobodě. Neboli přeloženo do lidštiny má jako předseda strany Národní demokracie zákaz pořádat protestní demokracie, jako publicista zákaz psát, prostě domácí vězení jako vyšité a jeho strana nebude již nebezpečnou pastraničkám jako je TOP09, Zelení a další ve volebním klání. Po volbách půjde vše do ztracena jako pověstná neexistující Klausova švýcarská vilka či jako byl den po zvolení Václava Havla prezidentem propuštěn z vězení poslanec Miroslav Sládek  kvůli jeho jednomu hlasu, který by zhatil tehdy volbu. 

Nešlo jen o běžnou domovní prohlídku, kdy policie hledá nějaký předmět a zdyž ho nenajde, odejde a vy si byt po jejím řádění uklidíte. Adam B. Bartoš ji popsal našemu listu následovně:

"Domovní prohlídka v mém bytě trvala od poledních hodin do pozdního odpoledne, poté následovala domovní prohlídka v garáži mého známého (policie zde údajně hledala zbraně, ale k její smůle se tam žádné nevyskytovaly. Poslední, třetí domovní prohlídka probíhala v kanceláři Národní demokracie od večera až do 23:00 hodin. Policie mi zabavila veškeré tituly mého nakladatelství i další knihy, které jsem prodával, stejně jako všechna vydání všech čísel novin Národní demokracie. Brala z produkce mého nakladatelství vše, včetně pohádek pro děti, programu ND (brožury o Zlatém standardu) a podobně. Celkem mi zabavila zhruba 900 ks knih a způsobila mi tak škodu za více než 200 tisíc korun, protože není jasné, zda mi budou knihy navráceny. Policie zabavila nejen mé osobní věci jako písemnosti, diáře za několik let, deník, poznámky, rukopisy knih, dva notebooky, mobil, externí disky a další technická zařízení, ale i věci, které patří Národní demokracii - noviny, sborníky, archivní materiály a dokumenty strany, databáze, kontakty, faktury apod. Jde o jednoznačné porušení svobodné soutěže politických stran, protože podniknutá razie v sídle Národní demokracie dala vládnímu režimu do rukou citlivé materiály, na které nemá nárok. Policie tyto materiály zabavovala i přes výhrady mé a mých právníků, že je zabavování těchto dokumentů nepatřičné.".

Z výše uvedeného je jasné, že jde o proces na politickou objednávku, který má zastrašit jednak členy strany, ale hlavně voliče. Zabavení nejen počítačů,  ale veškerých digitálních dat a záloh z nich na externích nosičích jak v kanceláři ND, tak v osobní pracovně doma tedy zabavení celého dvouletého digitálního archivu ochromí kontakty členů a její práci a do voleb mají páni Kalouskové a jim podobní politici o hlasy strany vystaráno. Nehkledě k tomu, že to podlomí odvahu samotného předsedy. Možná se ale páni politici přepočítali. Existují i lidé, kteří se nedají tak lehdce zastrašit jako Ladislav Bátora v nechutné kautze rozpoutané proti němu předsedou a místopředsedou TOP 09. Některé osobniosti se chovají na rozdíl od bvětšiny politických zbabělců podle fyzikálního zákona "Každý tklak budí protitlak, každá akce budí odpovídající reakci". Předseda Národní demokracie možná bude právě tento typ, protože našemu listu sdělil:

"Národní demokracie ani já jako její předseda se tohoto tlaku nezalekneme a nepodlehne mu. Ve své  práci budeme pokračovat a vytrváme, cítíme ohromnou podporu ze strany veřejnosti, která nás zavazuje, abychom v našem úsilí nepolevili ani přes tyto zákeřné zákroky končícího režimu. Už dříve jsem  řekl, že podobnými policejními zásahy se zcela umlčet nenechám. Naším cílem je demise vlády, ustavení vlády národně orientované, okamžité vyřešení vetřelecké krize a odchod ČR z EU a NATO. A věřím že nakonec zvítězíme"

Bohužel i přes své odhodlání bude muset ve svých výrocích být opatrnější  neboť nejen jeho verbální, ale dokonce i písemný projev bude více než kdy dříve monitorován a analyzován policií a bude muset být ve výrocích opatrnější než dříve, jinak mu hrozí okamžitý nástup do vazby. To ho prostě ve volebním boji oslabí. Buď musí mluvit nemasně a neslaně a nikoho nenadchne nebo bude vzat do vazby.

Celý případ ukazuje, že svoboda slova a projevu v naší zemi neexistuje ani 25 let po revoluci. Aniž bych chtěla někoho navádět koho má volit, tak po této zbabělé akci politických protivníků na umlčení ND je jasné, že hlas pro ND ve volbách znamená hlas pro svobodu slova v její maximální a neokleštěné podobě. A pokud si to uvědomí více občanů, může se vše obrátit jako bumerank v její prospěch. 

Vlastenci pochodovali na Hrad podpořit prezidenta v jeho boji proti pomuslimštění naší křesťanské země

Číst 5127 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %