Rozbuškou k ukrajinské tragedie byla EU Doporučený

  • neděle, srp 23 2015
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ

 O tragédii na Ukrajině bylo popsáno již tolik papíru, že by na to padl obří les. A jak to bývá, když je o něčem vedena nekonečná debata, zapomíná se víc a víc na její počátek a na to, kdo vše  rozpoutal. Každý diskutér chce pouze využít danou kauzu ve svůj prospěch a zkresluje situaci k obrazu svému. Politici vždy počítají s tím, že občané po čase zapomenou na podpásovky, které tu či onu kauzu rozpoutaly, a rozčilují se jen nad jejími důsledky, které se často projeví až po volbách a je z nich viněn nevinný nový nástupce. Proto je potřeba stále připomínat, kde byl počátek té které politické kauzy, v tomto případě strašné tragédie na Ukrajině.  Na tomto místě se pokusím stručně seřadit události tak, jak šly po sobě a kde nastal počátek všeho zla. Tak tedy:

Jak celá tragédie na Ukrajině začala

První zprávu o napětí na Ukrajině jsme zachytili, když Rusko požadovalo splacení ukrajinského dluhu za dodávky plynu. Evropská unie se snažila tohoto napětí mezi Ruskem a Ukrajinou využít a nabídla Ukrajině, aby s ní podepsala urychleně asociační dohodu o připojení k EU.  Pod vidinou, že se zase zvětší superstát EU, po Ukrajině nepožadovala dokonce ani žádná Maastrichtská kritéria, které musely plnit ostatní státy před vstupem do ní, přestože věděla, v jak žalostném stavu je ukrajinské hospodářství a jak nedemokraticky tam vládnou její představitelé. Vidina, že se zase rozšíří superstát EU, vše překřičela a paní kancléřka Merkelová si pozvala prezidenta Ukrajiny Janukovyče do Bruselu s nabídlkou podpisu asociační dohody o vstupu Ukrajiny do EU. Ukrajinští nespokojení občané si přáli, aby se stali součástí Západu a odtrhli se od vlivu Ruska, které na nich dokonce chtělo peníze za plyn, jenž jim, pokud byli součástí Ruska, poskytovalo zdarma. Janukovyč si byl toho jistě vědom  a do  Bruselu zaletěl zjistit, zda mu nabízená dohoda pomůže vyřešit ekonomickou situaci Ukrajiny.

Po prostudování nabídky si ale uvědomil, že nabízená finanční pomoc 180 milionů dolarů je na oživení ukrajinského hospodářství naprosto nepostačující, že on potřebuje minimálně 20 miliard. Také si uvědomil, že  nabídka, že místo do Ruska by se otevřel Ukrajině trh se zeměmi EU, která na první pohled zněla slibně, by Ukrajině nepomohla. Ukrajinci by sice byli zaplaveni evropskými výrobky a chvíli by jásali, ale dovoz do zemí EU by byl vzhledem k tvrdým normám EU pro ukrajinské výrobky prakticky uzavřen. A protože po ztrátě celní unie s Ruskem by ustal export do Ruska, který je hlavním příjmem ukrajinského rozpočtu, a navíc by Rusko požadovalo splatit obrovský dluh za plyn v celé výši, Janukovyč odmítl nabídku paní Merkelové s tím, že neuzavírá jednání do budoucna. Ta se ale cítila zklamaná a jednání prohlásila za ukončená.

Rusko této roztržky Janukovyče s Merkelovou samozřejmě využilo.

Nabídlo mu částku 46 miliard s tím, že mu nadále bude poskytovat plyn za velmi zvýhodněnou sazbu a na dluh zapomene. Ekonomická krize, v níž se Ukrajina ocitla, byla tímto zažehnaná, ale obrovské bylo zklamání některých občanů, kteří věřili, že se stanou součástí Západu a zlý Janukovyč to zamezil nepřijetím přístupové dohody.  Přivítali Janukovyče protesty na Majdanu. Protesty probíhaly demokraticky bez krve a pokud by neutichly, jistě by je dokázal totalitní komunistický prezident potlačit silou.

Těchto protestů využila a z pozadí je ovládla a rozdmýchávala EU, k níž se přidaly USA,  a rozpoutala se obrovská ukrajinská tragédie. Ministři, senátoři a poslanci evropských zemí, včetně té naší, se předbíhali ve vyjádření podpory demonstrantů toužících po připojení k EU a volajících po svržení ukrajinské vlády i prezidenta. Nevadilo jim, že takové jednání je považováno za nejhrubější vměšování do vnitřních záležitostí suverénního státu, protože je to nabádání ke státnímu převratu. Vše přehlušilo přání po vyrvání Ukrajiny z vlivu nenáviděného prezidenta Putina.

Majdan se z demokratických protestů přeměnil v Západem ovládaný a zmanipulovaný dav

Davu se nakonec podvolil i ukrajinský parlament. Nepomohlo ani, že prezident Janukovyč podepsal dohodu se zástupci opozice, jejímiž garanty byli ministři zahraničí Francie, Německa a Polska. Protestanti na Majdanu dohodu odmítli, neústavně svrhli  demokraticky zvoleného prezidenta a z parlamentu fyzicky vyhnali poslance zastupující polovinu populace  žijící na východní Ukrajině. Tento poloviční parlament pak sestavil bez voleb novou vládu, v níž silová ministerstva - armádu i policii ovládla "Národně socialistická strana", která v posledních demokratických volbách získala jen asi deset procent hlasů. Ruská populace východní Ukrajiny zůstala bez reprezentace nejen v parlamentu ale i ve  vládě.  A co víc, Západ to přijal, aniž vyjádřil sebemenší protest.

Představme si to v ČR. Václavské náměstí v Praze si obsadí skupina obyvatel na protest proti něčemu, co se jim nelíbí, fyzicky vyžene polovinu poslanců z Poslanecké sněmovny a za pomoci zbylých si vyhlásí, bez voleb, vládu podle svých představ. Ne, že by se mi taková myšlenka nelíbila. Jistě i každý z Vás by si přál občas jmenovat vládu dle svých představ, ale přece jen máme zakořeněnu úctu k zákonům a demokracii a nic takového neuděláme. A i kdybychom to udělali, už vidím ty sankce EU a USA. Na Ukrajině naopak západní státy podporovaly akce ukrajinských nacionalistů v nové kyjevské vládě a parlamentu naslouchaly podle vlastních slov "s porozuměním".

Vláda takto protiústavně ustanovená zakázala  činnost ozbrojených skupin a přitom dovolila vznik dobrovolnických "Národních gard", které vyzbrojila a začlenila do struktury legálních ozbrojených sil. Jeden z jejich prvních zákonů byl zákon, který měl odebrat ruštině, kterou mluví velká část ukrajinské populace a celá východní a jižní Ukrajina, statut úředního jazyka. Po protestech prozatímní prezident zákon sice nepodepsal, ale ani nezrušil.

Není divu, že v těchto zmatcích využili Rusové na Krymu situace

Požádali v referendu o připojení Krymu k Rusku, což samozřejmě prezident Putin rád uskutečnil. Je nutné připomenout, že ruští obyvatelé obyvatelé Krymu byli připojeni k Ukrajině bývalým sovětským diktátorem Chruščovem, který  daroval jejich Krym své rodné Ukrajině.  

Západ začal šílet, protože Putin díky tomu ovládl svou flotilou Černé moře. Jak to dál pokračovalo a k čemu vše vedlo, je známo. Vznikla občanská válka, mnoho lidských životů bylo zbytečně obětováno jen pro chybný odhad situace ze strany Západu, jen pro jeho touhu oslabit úspěšného ruského prezidenta. A to navíc v době, kdy by se všichni křesťané měli spojit proti invazi islámských imigrantů a opravdu snad nejvážnějšímu nebezpečí v historii Evropy.

Ukrajinská tragédie byla rozpoutána řetězem chyb EU

Z výše uvedeného je jasné, že celá ukrajinská tragédie je řetězem chyb EU, která chtěla využít situace vyvolané ukrajinským dluhem Rusku k oslabení svého úspěšnějšího konkurenta Putina. Pak se již situace nedala zabrzdit.

 Vše vyvolává otázku: Kde zůstal tolik proklamovaný humanismus EU? Jak to, že jí nevadila střelba a desítky mrtvých a zraněných na Majdanu v době kdy to vše mohla zamezit tím, že věc nebude podporovat. Desítky upálených a postřílených obětí byly zřejmě ničím proti vidině oslabení prezidenta Putina. A nejhorší je ono stále hlásané pokrytectví, že vše vyvolal Putin, který se dostal do nemilé situace  v důsledku volání ruských občanů východní Ukrajiny o pomoc.

A protože nejen Rusové, ale všichni čestní občané nesnášejí lži, pokrytectví a polpravdy, przidenta Putina nakonec toto podpásové jedání v jejich očích podpořilo a důvěra v EU obrovsky klesla.

 

Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 149 hostů a žádný člen

VIDEO ZPRÁVY

 

Kardinál Dominik Duka zve 28. 10. 2018 od 16:15 hodin občany do Svatováclavské kaple  k Modtibě za národ

 

Pozvánka na Kající a prosebné procesí za český národ 28.10. 2018 

Sraz na Staroměstském náměstí v Praze od 14. hodin 

 

Jak dopadla  Florencie Lorenza Magnifica díky Merkelové

Eulament při večerním zasedání:

Server Manipulátoři usilovně vyvrací tvrzení, že europoslanci v sále spí. Má pravdu. Spí v hezky doma v postýlkách.  

Václav Klaus: Homopolitikus Jakl je nejlepší ze všech 230 kandidátů do Senátu

Snímky přechodů hranic mezi státy

Český turista na Krétě nafilmoval "topící se migrantky"

Kameranovi dávala pokyny režisérka, aby to vyvolalo potřičný soucit. 

 

Až budete chtít něco vzdát, podívejte se na toto video

HURÁÁÁ! Nigel Farage zpět v politice v boji za svůj sen - skutečný Brexit

Chvilka_poezie.pps

Vynikající Ladislav Jakl z IVK proti havlistovi Igoru Lukešovi z Bostonu

 

HLOUPÁ  HUSA NA PROVÁZKU Olivie Žižková 

Kdo týrá zvířata nesmí odejít od soudu s podmínkou

Velikonoce jsou cesta do Božího království

Voliči prohlédli Drahošovu prázdnotu - prohrála nepolitická politika

Návrat otce kardinála Josefa Berana domů

Václav Klaus: "Vystupme z Unie, dokud je čas!

Niegel Farage: Češi jděte si pro exit!

 

Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu

Cyril Höschl: Atmosféra ve společnosti je sociálně demokraticko levicově rozbředlá

 Evropská civilizace stojí a padá s křížem

 

Marine Le Pen hovoří v EP o imigraci

EU porušuje svou vlastní Lisabonskou smlouvu 

 

Ringo Čech: Evropa byla zničena

Co je islám dodpravdy - výklad 

Zoufalost francouzské policie  aneb k čemu vede multikulturalismus Macrona

 

Požehnané Vánoce - výklad smyslu Vánoc

cz.Dear Child Jesus, I am your little sheep 

Kardinál Tomášek, morální autorita za komunistické diktatury 

Video Kardinál Tomášek - významná osobnost našich dějin

Toto video řekne vše o tom, proč zrušit bestiální kožešinové firmy. Je to opravdu děs!

Závidíme Maďarům  Viktora Orbána 

Bjorn Lomborg: Zchlaďte hlavy

Členové redakční rady Fragmentů v diskusi na youtube o ČT

 

 

 

 

 

 

 

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

STRAŠIDLA ZE ZÁLESÍ

 

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %