Vytisknout tuto stránku

Na akcích AfD se velmi intenzivně snaží pomáhat prezident Václav Klaus Doporučený

Prezident Václav Klaus vypráví o situaci v Německu na přednášce pořádané Akcí D.O.S.T. Prezident Václav Klaus vypráví o situaci v Německu na přednášce pořádané Akcí D.O.S.T. snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Kvůli nebezpečné a nedomyšlené politice  Angely Merkelové vůči tzv. uprchlíkům prohrává konečně její CDU a do popředí se dostává strana s dlouhodobě promyšlenou a soustavně zdůrazňovanou protimigrantskou politikou Německa. Snad nejvýrazněji o sobě dává tato strana slyšet v Bavorsku, přes nějž se miliony vetřelců hrnuly od září loňského roku do Berlína a mnozí cestou nelegálně uprchli do Bavorska. Pokládáme za nezbytné zdůraznit, že na akcích AfD pomáhal v loňských volbách v Bavorsku velmi intenzivně prezident Václav Klaus, který chválí záslužný boj předsedy bavorské AfD  Petra Bystroně na beznadějné a bezvýchodné německé politické scéně. 

Díky častým návštěvám Bavorska tehdy i nyní má profesor Klaus přehled, jak to tam chodí a po návratu vždy říká, že máme být rádi, že ještě pořád máme nepolicejní stát. Podrobně jsme o situaci AfD v Bavorsku a potažmo v Německu  psali např. v článcích 

Proto zde jen připomínáme velkou zásluhu prezidenta Klause na pomoci AfD dostat se mezi významné politické strany v Německu. 

"Ve Stuttgartu dvě hodiny na policejním direktoriu řešili, jak zajistit bezpečnost na mé přednášce. Bydlel jsem přitom jen 100 metrů od místa jejího konání  v hotelu, kde jsme se s Petrem Bystroněm ubytovali. Když jsme vyšli z hotelu, byl hotel obklíčen 20 minibusy, v každém s pěti policisty,  čili celkem je hlídala stovka policistů. Buďme rádi, že se zatím ještě u nás neděje něco podobného," informoval přítomné na "HOVORECH NA PRAVICI" na Novotného lávce v Praze Václav Klaus. 

„Když vidím, jak strašně nedemokratický systém v Německu nastává, jsem rád, že se v něm našla  osoba Petra Bystroně s moravským  původem, která se snaží o nápravu této situace a že jsme stále ještě nepolicejním státem,“ říká Václav Klaus.

Přejme oběma pánům úspěch a modleme se, ať jim v jejich snažení za záchranu Evropy pomáhá Bůh.

Číst 16417 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU
IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue FRAGMENTY

Šéfredaktorka  revue Fragmenty:

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., ředitelka Odboru pro styk s veřejností KKČ, (*21.08.1946 v Praze)

Vystudovala SVVŠ v Humpolci (1960-64) a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor fyzika pevných látek (1964-69). V letech 1970-71 absolvovala tamtéž postgraduální studium za účelem získání titulu RNDr., v roce 1977 tam obhájila disertační práci v oboru fyziky pevných látek a získala titul CSc. Výsledky její kandidátské práce byly využity mj. v Ústavu jaderné fyziky v Řeži u Prahy při studiu slitin kovů tvořících povlaky jaderného paliva v jaderných reaktorech, které jsou vystaveny extrémním teplotním a dalším podmínkám. Pracovala tam jako odborný asistent v letech 1973-74. V letech 1975-93 působila jako vědecký pracovník v Ústavu fyzikální chemie a elektrochemie J. Heyrovského ČSAV. Během své vědecké působnosti publikovala 39 původních vědeckých prací a příspěvků na vědeckých konferencích z oboru studia krystalické struktury a vlastností pevných látek a teoretické kvantové fyziky a chemie. Dvakrát jí byla udělena mimořádná Cena Akademie věd. Od roku 1994, po nedobrovolném odchodu z AV ČR po bezprecendentním zákroku tehdejšího předsedy Akademie věd ČR Rudolfa Zahradníka se věnovala publicistice a od 1997 je šéfredaktorkou revue Fragmenty. Prostřednictvím revue Fragmenty jsou zajišťovány granty a umělecké projekty, neboť je zasílána významným osobnostem ze světa kultury, podnikání a politiky. Náplní revue jsou převážně původní články a rozhovory s významnými osobnostmi. Nikdy nebyla členkou KSČ, neboť komunizmus pokládá za největší neštěstí lidstva. Jejím koníčkem je malování, politika, psaní článků a esejů, počítače, četba, turistika. Je vdaná, manžel Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., syn Michal Haslinger. Je dcerou Libuše Pamětnické, básnířky a spisovatelky kraje Vysočina.

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejnovější od IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue FRAGMENTY

Související položky (podle značky)